4 HEIMTEXTIL tendencijos 2017/18

Sausio mėnesį Frankfurte vyks viena dižiausių kasmetinių tekstilės parodų Heimtextil, kurioje bus pristatytos artmiausio sezono tekstūrų tendencijos. Jau dabar yra nuspėjamos 4 pagrindinės inspiracinės tendencijų grupės, vyrausiančios 2017/18 sezoną. 

Visa parodos koncepcija remsis tyrinėjimų tematika, paremta Simone Moro išsakyta mintimi, jog tyrinėjimų amžius toli gražu dar nesibaigė. Nauji potyriai veda mus pirmyn - kasdieniame gyvenime tai lyg savotiškas stimulas. Remiantis tuom, Heimtextil pristatys medžiagas, tekstūras ir elementus, kurie alsuoja inovacijomis.

Šios 4 tendencijos yra charakterizuojamos pirma, kaip ambicija naujiems potyriams, troškimu keliauti ir atrasti naujas vietas, antra - kūrybine įžvalga, poreikiu egzaminuoti ir suprasti, kaip gi gyvena / dirba žmogus.

Šiuolaikinės eros paradoksas yra naujosios tyrinėtojų energijos įsikūnijimas. 

1. Virtualūs tyrinėjimai

Skaitmeniniai procesai įgalina naujovišką perregimumo interpretaciją. 

Dominuoja ekstrevagantiški gėlių raštų audiniai, nėriniai, siuvinėjimas, 3D motyvai. Vyrauja gyvos spalvos, vandens peršviečiamumo imitacija, holografiniai, švytėjimą turintys audiniai.

2. Kultūriniai tyrinėjimai

Čia vyrauja gausybės kultūrinių elementų kolaboracija tarpusavyje, taip sukuriant unikalią įvairiatautę visumą. Deja, tačiau vis labiau pastebimas kultūrinių aspektų nykimas, modernėjimas. Tradicinės technikos yra apjungiamos tarpusavyje, modernizuojamos - iš to gaunamos prabangios, šiuolaikinės modifikacijos.

Vyrauja šiuolaikiniai menai, etninių motyvų grožis, medžio tekstūrų grafika, naujoviškas požiūrus į krepšių pynimą. 

Captura-de-pantalla-2016-12-06-a-las-16.15.55.png

3. Planetinis tyrinėjimas

Vis dažniau interjere yra naudojamos neapdirbtos, gamtinės medžiagos, tekstūros, pvz.: mineralai, akmuo ir pan. Vyrauja detalus šiurkštumas, rafinuotas neapdorotas paviršius, šiuolaikiniai mineralai, medžiagos, įkvėptos tolimųjų planetų paviršiaus.

4. Gamtos tyrinėjimai

Natūralių medžiagų šiuolaikinėje manufaktūrinėje industrijoje vis labiau daugėja. Negana to, interjeras pereina į savotišką simbiozę su gamta. Dominuoja medžio žievės, samanų reljefinių paviršių struktūros. Taip pat gyvūnijos detalęs, tokios, kaip kamufliažinęs tekstūros, intensyvūs žali tonai maišomi su medžio žievės ar žemės spalvomis. 

Vilius JurgeleviciusComment