APŽVALGA: vizitas į PORCELANOSA - kelionė per tendencijas

Šiais metais Valentino dieną praleidome pakankamai neįprastai - ne su mylimaisiais, o drauge su Interjero sala ir dar keletu Lietuvos interjero dizainerių lankydamiesi Ispanijos Castellón provincijoje įsikūrusioje Porcelanosa gamykloje, showroom'uose, tiksliau Porcelanosos organizuotoje 24-ajame Tarptautiniame architektūros ir interjero dizaino parodoje.

PORCELANOSA būstinė

Juokaudama šį miestęlį vadinu Porcelanosa slėniu. Kur bepasisuktum tave lydi apelsinų plantacijos, kurių visa galybė! Beje, visa Porcelanosos gyvavimo istorija ir prasidėjo čia, kuomet  tuometinis žemdirbys José Soriano Ramos suko galvą, kaip jam išsaugoti savo apelsinų plantacijas nuo itin besikeičiančių oro sąlygų. Jo siekis sukurti asmeninį verslą ir atsidavimas keramikai padėjo pamatus tam, kas šiandien yra itin ryškus prekinis ženklas keramikoje visame pasaulyje. 

PORCELANOSA - tai lyderiaujanti pasaulio milžinė keraminių sienų ir grindų plytelių gamyboje, rinkoje esanti daugiau nei 40 metų ir turinti daugiau kaip 5000 darbuotojų. Jų gaminamuose produktuose tobulai dera medis, marmuras, akmuo ir daugybė kitų medžiagų. Ryškiausias jų bruožas tas, jog įmonė stengiasi būti žingsniu priekyje, kasmet atlieka įvairiausių tyrimų, kurie leidžia patobulinti jų gaminamą produkciją. Trumpiau tariant, Porcelanosos C klasės gaminiai atitinka daugumos įmonių A klasės produkciją.

NOKEN

Ši įmonė leidžia mėgautis inovaicjomis, technologijosmis, tvarumu ir maksimaliu dizainu tuo pat metu. Kiekvienais metais NOKEN pristato kolekciją, kurtą drauge su tam tikru dizaineriu. Šiais metais vonios santechnikos prekinis ženklas bendradarbiaudamas su itin garsia dizainere Zaha Hadid bando revoliucionuoti vonios sąvoką. Jų kolaboraciją - VITAE kolekcija.

SYSTEMPOOL

Sakoma, kad itin veiksmingos esencijos yra laikomos mažuose buteliukuose. Apie SYSTEMPOOL man būtent toks įspūdis - iš išorės šiek tiek mažesniame showroom'e slypi nepakartojamo grožio elementai. KRION - tai ne plytelės; tai kompaktiškas mineralinio kietumo paviršių darinys. Ši medžiaga, t.y. akrilinis akmuo, ypatinga tuom, kad iš jos, pasitelkus tam tikrą technologiją, galima išgauti praktiškai bet kokią formą!

VENIS

Tai kompanija, kuri skiria itin didelį dėmesį atlikdama įvairiausius tyrimus, siekiant išgauti geriausią plytelių panaudojimo technologiją. Itin pabrėžtinas plytelių klijavimas, kai nėra matoma sujungimo siūlė.

16735373_10206556135140596_1178950285_o.jpg

L’ANTIC COLONIAL

Pabrėžtinas integruotos architektūros dominavimas. Visa tai perteikiama mozaikos, medžio, didelių gabaritų plytelių pagalba, natūralaus akmens vonios aksesuarais.

YDRAY-012-Porcelanosa-Stand-Bolonia-.jpg

URBATEK

Čia dominavo itin didelių gabaritų plonytės percelianinės plytelės, kuriomis gali būti dekoruojamas tiek namo fasadas, tiek vidaus sienos, grindys ar netgi dengiami baldai.

GAMADECOR

Tai prabangiausia mūsų kelionės dalis :) Tai kompanija, kurią Porcelanosa įkūrė siekiant išgauti inovatyvų ir avangardinį dizainą. Čia dirba tikri profesionalai, kurie kuria aukščiausios klasės virtuvės ir vonios baldus, o šie savo ruožtu privers Jus nevalingai ilgiau užsibūti namie. 

Šių metų topų topas - mobilios virtuvės, t. y. gaminant yra atidaromos visos durys, kurios slankiojasi itin patogiai, o kai ateina svečiai - virtuvė tiesiog paslepiama. Akcentuojamas funkcionalumas, integruotumas, vidinių stalčių ir lentynėlių naudojimas tvarkai palaikyti, atsisakoma "griozdiškų" pakabinamų gartraukių - naudojami iš salos išlendantys, kurie veikia mygtuko paspaudimu.

Paskutinis vizito akcentas - apsilankymas Porcelanosos gamykloje ir viename didžiausių sandėlių ir logistikos centrų Europoje. Gamykla pribloškė savo švara - viskas blizgėte blizga, o darbuotojai čia važinėja dviračiais :)

 Processed with VSCOcam with 7 preset OLYMPUS DIGITAL CAMERA          Processed with VSCOcam with 7 preset

Tiesa, gamykloje yra lankęsis ir Velso princas Čarlzas, kuris netgi panoro, kad vakarienė jam būtų patiekta tiesiog gamyklos patalpose. Kadangi sustabdyti gamybos procesą ir visą automatiką kainuoja pakankamai nemažai, princas neprieštaravo, kad jam vakarieniaujant dirbtų visi "agregatai". 

Na, o vyšnia ant kelionės torto buvo visos rinktinės Lietuvos dizainerių komandos vakarienė Barselonoje. 

Iki kitų susitikimų!