Ar Teraco mozaikinis betonas taps naujuoju marmuru?

Natūralūs akmenys, tokie, kaip marmuras, granitas, suteikia prabangaus solidumo tiek gyvenamajai aplinkai, tiek visuomeniniam interjerui. Ypač efektingai atrodo akmens derinimas su medžiagomis, pasižyminčiomis kontrastinėmis savybėmis. 

Kad marmuras išgyvena savo aukso amžių tikriausiai niekas nesuabejos. Tačiau pastebima dar vieno akmens - teraco - vyravimo tendencija.

Teraco pradėtas naudoti Italijoje XV a., kuomet Venecijos marmuro apdirbėjai, negalėdami sau leisti naudoti tikrąjį marmurą savo namuose, sukūrė mozaiką, panaudodami brokuotas marmuro daleles kartu su moliu. Ši medžiaga interjerui suteikia savotiškos Art Deco ar retro dvasios.

Patartume naudoti šią medžiagą virtuvėje (stalo ar salos staviršiui), pagrindinėje svetainės erdvėje (grindims) ar vonioje (kadangi tai vandeniui atsparus paviršius).

Teraco – tai dirbtinis apdailos akmuo, gaminamas iš aukštos kokybės marmuro, granito ar žvirgždo skaldos, surišant šias medžiagas cementu. Būtent dėl šių savybių mozaikinis betonas tinkamas ne tik pastatų vidaus, bet ir lauko apdailai: fasadams, palangėms, laiptų pakopoms, mažosios architektūros elementams.

Populiariausias  rusvų ir pilkų tonų  akmuo, tačiau dizaineriai vis dažniau renkasi ryškias ir nestandartines spalvas. Interjere teraco  dažniausiai naudojamas stalviršiams, iš jo gaminami valgomojo stalai ir kavos staliukai, plautuvės ir praustuvai, net gi tokie smulkūs interjero elementai kaip šviestuvai, vazos ar padėklai maistui.