Dekoro tendencijos: 3D sienos

terzopiano-Porfolio_projectpicture-in-picture_3d-renderings.jpg

3D interjeras jau nebėra kompiuterių pasaulio ir fantastinių kino filmų utopija.

Sienos – dažytos, tapetuotos, lygios – tradicinis sprendimas. Kur kas įdomiau galima pagyvinti interjerą dekoratyvinėmis 3D plokštėmis. Jos padeda namuose ar viešosiose erdvėse sukurti iškilų trimatį reljefą, o svarbiausia – suteikia galimybę eksperimentuoti.

Šį sezoną interjere vyrauja amatininkystės, rankų darbo mada, tad ir trimatiškumą galime pavadinti "modernia praeitimi", todėl, kad suderinus senovinius elementus (tokius, kaip antikinius reljefus, išgaunamus tinkavimo būdu ant sienų ir lubų) su 3D spauda gausite neįtikėtinai modernų rezultatą. Tačiau tokius elementus reiktų rinktis labai atsargiai tam, kad nesukurtumėte kičo - patartina reljefus ar ištinkuotas geometrines figūras naudoti itin moderniame, minimalistiniame interjere, o ne klasikoje.

3D siena ar plytelėmis siekiama žiūrovui perduoti tam tikrą žinutę - žmogus nejučia akimis pradeda klaidžioti po sienos plotą, siekdamas surasti jį dominančią detalę, elementą. Tai tarsi savotiška neverbalinė komunikacija, kuri vienaip ar kitaip intriguoja.

Jau keletą metų dizaino gamintojai siūlo įvairius sprendimus, kaip namų sienas ir lubas paversti trimatėmis. Pagrindiniai 3D sienų dekoro elementai – tai dekoratyvinės 3D plokštės, turinčios reljefą. Būtent reljefinis paviršius su skirtingų dydžių iškilimais ir įdubimais sukuria trimatiškumo įspūdį. Toks sienų dekoravimo būdas puikiai tiks žmonėms, ieškantiems savo interjerams ko nors originalesnio ir inovatyvesnio nei įprastos sienos.