Kaip namuose sukurti eklektiką, o ne kičą

fcd77-nunno-edc-03-14-10-xln.jpg

Eklektiškas stilius atsirado, siekiant pratęsti baroką, įvedus kelis klasikos ir modernumo akcentus.  Pagrindinė eklektikos taisyklė - ne daugiau trijų skirtingų stilių sintezėje turi  vyrauti harmonija ir interjere turi susidaryti bendras vienas vaizdas. Kambario koloritas, medžiagų tekstūros, subtilumas kuria unikalų, elegantišką ir harmoningą eklektišką interjerą.

Pagrindinis eklektikos šūkis – komfortas ir praktiškumas. Štai kodėl šiame stiliuje taip lengvai susipina keli stiliai, pvz., klasika ir modernumas papildo vienas kitą.

Eklektiškame stiliuje labai populiarūs ornamentai: zigzagai, vertikalios ar horizontalios juostos, apskritimai ir daug interjero aksesuarų.

Eklektiškame stiliuje labai populiarūs ornamentai: zigzagai, vertikalios ar horizontalios juostos, apskritimai ir daug interjero aksesuarų.

Eklektikos filosofija paprasta: derinami skirtingų stilių ir laikotarpių elementai. Tačiau tai nereiškia, kad interjeras atrodo chaotiškai. Priešingai – panašių stilių kombinacija sukuria harmonijos ir gyvumo įspūdį.

Keletas naudingų patarimų, kad eklektika nevirstų kiču.

Išplanavimas

Prieš dėliojant baldus, pasidarykite planelį, kuriame aiškiai būtų matoma, kur koks baldas stovės. Tokiu būdu išvengsite chaoso ir gal paaiškės, kad Jums visiškai nereikia šiame kambaryje tam tikro daikto.

Nepamirškite centrinio taško

Nors eklektika ir yra stilių ir periodų mišinys, tačiau gausybė elementų turi būti struktūrizuota. Išsirinkite centrinį tašką / akcentą ir aplink jį komponuokite visą kitą.

gallery-1462557305-eclectic-image-4.jpg

Naudingumas

Dėliojant įvairius akcentus, nepamirškite naudingumo / funkcionalumo faktoriaus. Kambarys turi būti "gyvenamas". Daiktams sudėti naudokite krepšius, lentynas, gėrimų padėkliukus ir pan.

Nuoseklumas

Jei pasirinkote tam tikrą stilių (šiuo atveju eklektiką), pasirūpinkite, kad visuose namuose stilius būtų perteikiamas nuosekliai.

sagaponack-home-by-julie-hillman-design
sagaponack-home-by-julie-hillman-design

Išsirinkite dominuojančią spalvą

Balansas

Stenkitės rasti mastelio ir simetrijos balansą. Panašios linijos kuria harmoniją, netgi jei jos yra skirtingų tekstūrų ar laikotarpio.

Eklektika nereiškia, kad tiks bet kas

Kad nesusikurtumėte kičo, pasirinkite vieną dominuojantį stilių, kurį puoštų tik keli skirtingo stiliaus akcentai. Kaip bebūtų, sukurti harmoningą eklektišką stilių yra sunki užduotis net ir dizaineriams, nes vyrauja tik plona linija tarp skoningo interjero ir chaoso.

Nebūkite per daug santūrūs

Eklektika - tai audinių, tekstūrų ir daiktų gausa. Namų akcentai, tokie, kaip kilimai, paveikslai, pagalvėlės - tai patogus būdas sukurti teigiamą chaosą erdvėje.