Ladurée Le Bar: organinė morfologija

Lankydamasi Paryžiuje vykstančioje parodoje Maison et Objet neatsispyriau pagundai užsukti į Laduree. Ši vieta - tai kuo tikriausiais rojus žemėje! Tačiau šį kartą aplankiau Laduree barą, esantį Eliziejaus laukuose - pačioje gražiausioje pasaulio aveniu.

Baro dizainas, kurį kūrė interjero dizainerė ir antikvarinių daiktų ekspertė Roxane Rodriguez - tai itin novatoriškas požiūris į "Art nouveau" (secesinę) stilistiką: vitražinės sienos, kuriose įstrigę drugeliai, o baras apsuptas kėdžių, vaizduojančių lėliukes. Bare apima pojūtis, tarsi esate drugelio kokone!

Šiek tiek labiau pasigilinus į šio baro interjero ištakas, galime atrasti įdomių aspektų.

Art nouveau pagrindinė kūrybos mintis - tai panašumas į gamtą. Todėl šios stilistikos architektūros pastatai yra panašesni į augalus - išlankstyti, banguoti, nesimetriški.

Beje, įdomus faktas - vienas iš šios meno krypties kūrinių - moterų mėgstamo šampano Moet & Chandon reklama (1899).

Žvelgiant į baro interjerą, į galvą topteli detalių panašumai su 2011 metais į Paryžių atkeliavusią architektūrinę instaliaciją - Chanel mobilų meno paviljoną, kurį kūrė unikali dizainerė-architektė Zaha Hadid.

Siekiant įprasminti Chanel mados namų šiuolaikiškai unikalią, neretai avangardinę, kūrybą, Karl Lagerfeld prašymu dizainerė sukūrė mobilią erdvę parodoms, kur savo darbus eksponavo daugiau, kaip 20 pasaulinio lygio dizainerių. Beje, visa parodos koncepcija - inspiracija iš garsiosios Chanel dygsniuotos rankinės.

Paklaustas, kodėl Karl Lagerfeld pasirinko būtent šią architektę, jis atsakė: jos vaizduotei ribos neegzistuoja, o kūrybos vertė - kaip didžiausių poetų darbų; ji sugeba suvaldyti visą estetiką, kuri vyrauja architektūroje post-Bauhaus laikotarpiu.

Art Nouveau tampa pakankamai reikšminga tendencija, vyraujančia architektūroje, interjere, baldų ir mados dizaine.

Šiandien Ladurée - tai ne tik arbatos kavinaitė su pasakiškais macaroons'ais - tai tarsi stebuklinga aplinka, vienijanti lankytojus iš viso pasaulio. O kokio skonio alkoholiniai macaroons kokteiliai! Mmmm....