Mėlynasis pelkių ažuolas

Pelkių ąžuolas – tai kelis tūkstantmečius pelkėje po vandeniu, be saulės ir deguonies pragulėjęs ąžuolas, kurio mediena dėl pelkės aplinkoje vykstančių procesų įgauna naujų savybių. 

Prieš tūkstančius metų vakarų Europoje ir rytų Anglijoje gausiai priaugo milžiniškų ąžuolų. Tačiau apytikriai prieš 7 000 metų prasidėjo didelis potvynis, pakilo upių lygis ir visi medžiai išmirė, o jų kamienai įstrigo dumble.

pelkynai
pelkynai
Pelkių ąžuolas
Pelkių ąžuolas

Ši mediena garsėja retai gamtoje sutinkamų ir interjero dizaine madingų spalvų palete – anglies juoda, sidabriškai pilka, mėlyna ar net violetinė spalvos.

Pelkių ąžuolas garsėja savo patvarumu ir ilgaamžiškumu – ši mediena yra gerokai atsparesnė mechaninei trinčiai bei dėvėjimuisi, lyginant su įprastu ąžuolu, o grindų spalva neblunka įtakojama saulės spindulių.

Lietuvoje UAB „Grigo“ sukurta unikali, pirmoji pasaulyje, ekologiška technologija leidžia dideliais kiekiais gaminti ypač retai gamtoje randamą pelkių ąžuolo medieną. Dėl savo prabangios išvaizdos įmonės gaminama pelkių ąžuolo mediena puikiai tinka išskirtiniams interjerams, ekskliuzyviniams baldams bei kitoms medžio apdailos detalėms.

Suolas iš pelių ąžuolo medienos
Suolas iš pelių ąžuolo medienos
Gaminiai iš pelių ąžuolo medienos
Gaminiai iš pelių ąžuolo medienos

Pagrindinis lietuvių sukurtos technologijos privalumas – procesas, natūraliai gamtoje vykstantis 1000-8000 metų, yra pakartojamas per 20-180 dienų. Dėl unikalios technologijos gamybos metu nenaudojamas amoniakas, dažai ar panašūs chemikalai, tad, tai ekologinis produktas. Tokia mediena unikali ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Grigo studija savo unikalios medienos produkciją pristatys rugsėjo mėnesio Maison et objet parodoje Paryžiuje.

2015 m. balandį UAB „Grigo“ laimėjo ypatingą dizaino profesionalų įvertinimą – „Red Dot Award Winner“ apdovanojimą. Laimėjimas kategorijoje „Product Design“ suteiktas juodojo ąžuolo grindų kolekcijai „Denim“. Pagrindinis „Denim“ kolekcijos grindų išskirtinumo aspektas – jos atrodo tarsi pagamintos iš tikro džinsų audinio. Gamybos procese nenaudojami jokie dažai ar beicai. „Denim“ kolekcijos grindys ne tik atrodo kaip džinsai, bet ir dėvisi taip, kaip džinsai – labiausia vaikštomose vietose grindlentės švelniai prasitrinair paviršius tose vietose su laiku tampa pilkšvas.

Denim kolekcija
Denim kolekcija

Pelkių ąžuolo mediena išlaiko aukštus Luxury klasės produkto kriterijus ir puikiausiai tinka aukščiausios kokybės grindų, baldų ir akustinių produktų (High-End klasės garso kolonėlių ir t. t.), prabangių automobilių salono apdailos gamybai.

Gaminiai iš pelkių ąžuolo medienos
Gaminiai iš pelkių ąžuolo medienos

Dėl itin reto išgavimo proceso, ši medienos rūšis - prabangos prekė, tad pardavimų rinka - kol kas daugiausia užsienio šalys.

Solidi, ekologiška pelkių ąžuolo mediena subtiliai papuoš Jūsų interjerą ar eksterjerą.

Iš šios žaliavos gaminamos ne tik interjero detalės, tačiau ir aksesuarai.

Aksesuarai iš pelkių ąžuolo medienos
Aksesuarai iš pelkių ąžuolo medienos
Pelkių ąžuolo grindys
Pelkių ąžuolo grindys