Nusistovėjusių biuro interjero stereotipų laužymas

Goggle-Office-Desks-1.jpg

Daugelis biure dirbančių asmenų didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia ne kur kitur, o ofise, todėl biuro interjeras turi būti estetiškas ir funkcionalus. Šį sezoną siūloma atsisakyti nusistovėjusių stereotipų ir pasitelkti šiuolaikiškesnį požiūrį ne tik į darbo aplinką, bet ir į patį darbuotoją - jis darbe turi jaustis komfortiškai, laisvai - tokiu būdu tik didėja darbo našumas ir vidinis darbuotojo pasitenkinimas.

Pateikiu keletą patarimų, į ką reiktų atsižvelgti projektuojant biuro interjerą šį sezoną.

 

Paslėpti laidai

Kadangi komunikacijos sparčiai žengia į priekį, vis daugiau funkcijų yra viename ar kitame įrenginyje, būtina slėpti laidus, nes net ir kelis tūkstančius eurų kainuojantis baldas gali sugadinti visą vaizdą, jei matysis išlindę laidai.

Namai biure

Kadangi biure praleidžiame didžiąją dalį savo laiko, kodėl gi nesukūrus atitinkamo jaukumo - naudokite medinių panelių instaliacijas, betonines grindis, gyvų augalų sienas, daugybė lapinių augalų. Šį sezoną vyraujanti tendencija - įsileiskime eksterjerą vidun.

Daugiafukcinės darbo vietos

Įprastos darbo vietos-dėžutės pamažu užleidžia vietą daugiafunkcinėms ir inovatyvioms darbo vietoms, kurios nesusietos su konkrečiu darbuotoju. Pastebima tendencija - ovalios formos stalai, prie kurių gali posėdžiauti 4-6 darbuotojai, sėdimoji zona su suoliukais, kur galima rengti prezentacijas ar tiesiog pailsėti, kabinetai posėdžiams, kurių metu stovima ir pan.

Lounge zona

Šiuolaikinės technologijos tiesiog verčia atsisakyti griežtų darbo vietų ir jas keisti lounge tipo zona, kurį užtikrina bendradarbiavimą, grįstą atsipalaidavimu ir ramybe. Darbas nebūtinai turi būti stresas. Gero rezultato galima pasiekti pasitelkiant teigiamas emocijas.

Lounge by Boora architects

Lounge by Boora architects

Darbo zonos, suprojektuotos pasitelkiant spalvų gamą

Darbo zonos, suprojektuotos pasitelkiant spalvų gamą

Darbo bendruomenės stalas

Interjere naudojama medžiagų ir tekstūrų įvairovė

Tradicinio išplanavimo eros pabaiga

Stacionarų, nejudinamą zonos išplanavimą keičia multifunkcinis, dinaminis interjeras, kurį, esant reikalui, galite perstumdyti - iš darbo zonos padaryti posėdžių salę ir pan.

Ekologija

Biurų patalpų įrengimui naudojamos natūralios ekologiškos medžiagos, kurios savo sudėtyje neturi cheminių priedų, yra ilgaamžės arba perdirbamos.

Baldų ir apšvietimo variacijos: