PARIS DECO OFF 2016

Paris_Deco_Off_hp-720x533.jpg
Paris Deco Off 2016
Paris Deco Off 2016

Sausio pabaigoje vykusi Paryžiaus mados savaitė atnešė daug naujų vėjų tiek kostiumo, tiek interjero dizaine. Paryžiuje spėjau aplankyti dvi parodas: "Maisot eb Objet" ir "Paris Deco Off".

Pastaroji - tai vienas svarbiausių namų dekoravimo renginių, kuriame garsiausi tekstilės ir tapetų kūrėjai pristato naujausias pavasario–vasaros kolekcijas. Septintus metus iš eilės vykstančioje parodoje buvo gausu madingiausios tekstilės, papuošimų, apšvietimo, dažų, sienų tapetų ir kilimų tendencijų.

Parodoje buvo galima pamatyti darbus tokių žymių vardų, kaip Alcantara, Dedar, Elitis, Loro Piana Interiors, Missoni Home, Nya Nordiska, Ralph Lauren Home, Rubelli, Aldeco ir daugelio kitų.

Apžvelgus parodos eksponatus, reziumuoju, kad audiniuose, sienų dekoravimo dangose ir aksesuaruose šį sezoną vyrauja medžiai ir lapų motyvai, paukščiai ir tropinės spalvos.

Paroda atskleidė dar vieną tendenciją: audinių raštai, kurie paslepia, užmaskuoja savo ištakas: pvz., sienų tapetai su marmuro ar medžio imitacijos raštu, oda, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo tarsi metalas ir pan. Jean Paul Gaultier sukūrė iliuziją, kur zomšinė oda atrodė tarsi oksiduotas metalas.

Šalia dominuojančios žaliojo judėjimo tendencijos, vyrauja abstraktūs geometriniai raštai. Visgi, lapija visuose audinių raštuose ima viršų.

Šiuo metu dominuoja sendinti kilimai, nesvarbu ar tai būtų klasikinio, ar industrinio stiliaus, geometrinių ar gėlių rašto darbas - jis būtinai turi būti sendintas. Ši tendencija vyrauja ir naujausiose kiliminių dangų kolekcijose. Dominuojantis vintažinis stilius pasižymi tos pačios spalvos perėjimais, taip sukuriamas reljefinio - kelių lygių - paviršiaus įspūdis. Grafiniai elementai - įvairūs dryžiai, laužtinės kreivės, geometrinės figūros, „Patchwork“ stiliaus kilimai (durstinis iš skiaučių) - neužleidžia savo populiarumo pozicijos. Kiliminės dangos dizainas išeina iš klasikinio, tekstilei būdingo rašto lauko - gali būti imituojamas betonas, medžio rievės, medinės lentos, akmuo, marmuras ar net keraminės plytelės.

Tropinės spalvos
Tropinės spalvos