Pavasario dvelksmas

Iki pagrindinės pavasario šventės, didžiosios kiaušinių dienos, likus vos keletui dienų, daugelis interjero dizainerių, namų šeimininkių, restoranų vadybininkų ir kitų subtilia interjero puošyba besidominčių estetų rūpinasi, kaip išradingai, elegantiškai ir skoningai papuošti stalą, namų, biuro ar restorano interjerą.

Dekoruojant aplinką ir ruošiant šventinį stalą, siūlau išlaikyti šeimos tradicijas ir šventę papildyti keliais naujais akcentais, kad ji būtų graži, šviesi ir jauki. Kad Velykų dvasia neaplenktų Jūsų namų, sukurkite jai tinkamą nuotaiką. Čia padės išdėlioti tam tikri laukimo ženklai ir simboliai - išsprogusi medžio šakelė, pirmoji želmenų žaluma, nuotaikingai dekoruotas kiaušinis ar stilizuotas jūsų pačių sukurtas margutis.

Skaidrus stiklas, švelnių šiltų spalvų paletė – tarsi atspirties taškai, nuo kurių pradedame kurti pavasarišką kompoziciją.

Šv. Velykų stalą siūlau dabinti ne tik ryškiažiedėmis gėlėmis. Stalą dekoruokite stilingomis vazomis, kuriose merkite dideles besprogstančias šakas. Jas puoškite pastelinių spalvų dekoratyviniais kiaušinukais, kurie šventiniam stalui suteiks žaismingumo. Per stalą straksintys porcelianiniai zuikučiai pieš jūsų ir jūsų svečių lūpose šypseną :)

Be visų minėtų atributų, manau, yra 6 esminiai elementai, kuriuos turėtumėte panaudoti, norėdami stilingai ir žaismingai papuošti savo namus, Velykinį stalą.

Velykų vainikas

Vainikas – klasikinis šventinis simbolis. Šį sezoną orientuojamasi į kuo įvairesnių ir netradicinių medžiagų (tokių, kaip žolė, dirbtiniai Velykiniai kiaušiniai, kaspino juosta, beržo tošis, buksmedis ir pan.) panaudojimą.

Girlianda

Į madą su trenksmu grįžta rankų darbo girliandos Kalėdų, Velykų ar Helovino šventėms. Girliandos vėlevėles gaminkite iš pastelinių tonų popieriaus, ant kurio klijuokite įmantresnės tekstūros ir raštų raides, paveikslėlius.

Indas su Velykų kiaušiniais

Dirbtiniai Velykų kiaušiniai - tai pati įvairiapusiškiausia namų puošmena. Naudokite įvairių formų indus, kuriuose kiaušinius "suguldykite" ant pirmųjų želmenų žolės. Būdų - visa galybė!

Pagalvėlės

Sezoninės pagalvėlės = momentinis švenčių dekoravimas.

Velykinė spauda

Rankraštinės spaudos imitaciją naudokite pagalvėlių, sienų dekore ir pan.

Triušio ausytės arba uodega

Margučių dekoravimas

Galaktiniai kiaušiniai

Reikės: akrilinių dažų.

Velykinių kiaušinių marginimo būdų yra visa galybė - nuo tradicinio būdo vašku iki įvairiausių šiuolaikinių technologijų.

Marmurinė lagūna

Reikės: vandens+nagų lako.

Monochromatinė grafika

Marmuras

Norint išgauti šį marginimo raštą, nakčiai "pamerkite" kietai virtą kiaušinį (arba galite išpūsti kiaušinio turinį ir palikti tik lukštą) į vynuogių sulčių ir acto mišinį. Ryte jie bus pasidengę marmuro raštu. Kiaušinio galus galite įmerkti į aukso ar sidabro spalvos dažus.