PREPPY STILIUS ŠIANDIENINĖJE VISUOMENĖJE IR INTERJERE

preppy-6.jpg

Preppy stilius – tai subkultūra, atsiradusi aštuntajame dešimtmetyje Jungtinėse Amerikos Valstijose, kuri asocijuojasi su Šiaurės rytų dalies prestižiniais koledžais, skirtais parengti studentus elito universitetams. Terminas siejamas su Gebenės lyga (angl. Ivy League) - JAV rytinės pakrantės universitetų sporto lyga, laikoma elitine.

Lisa Birnbach 1980-aisiais savo išleistoje knygoje „Oficialus Preppy stiliaus rankraštis“ (angl. Official Preppy Handbook), atvaizduoja Preppy stiliaus jaunimą – t. y. baltųjų anglo-saksų protestantų aukštesniosios socialinės klasės grupę - gerai išauklėtus, puikiai įsiliejusius į visuomenę ir išskirtinai mandagius kitoms socialinėms grupėms jaunuolius, kurie neretai yra universiteto absolventų klubo Alumni nariai. Šie bruožai atveda į aukštesniosios socialinės klasės visuomenę, kuri ypač pabrėžia puikų išsilavinimą, kuris, jų manymu, vėliau atneša didelį pelną ir profesinę sėkmę. Šiandieninėje kultūroje tokią asmenų grupę ir jų gyvenimo būdą galime pavadinti „auksiniu jaunimu“.

Preppy stilius aprangoje

Preppy stiliaus aprangos akcentai - tai kaklaraištis, marškiniai, megzta liemenė su rombo emblema, sportinis megztinis, mokasinai, šortai, Polo marškinėliai, V-kaklo megztinis, kardiganas. Visas preppy stiliaus principas remiasi trimis pagrindinėmis spalvomis - smėlio, mėlyna, chaki su geltonos, rožinės ir raudonos intarpais. Viskas tarpusavyje turi puikiai derėti ir nenukrypti nuo esminių momentų – elegancija, klasika ir švara. Preppy aprangos stilių galime tapatinti su tokiais prekiniais ženklais, kaip Ralph Lauren, Lacoste, Tommy Hilfiger, J. Crew. Šio stiliaus ideologija paremtas ir plačiai paplitęs jaunimo serialas „Liežuvautoja“ (angl. Gossip Girl).

Preppy stiliaus apraiškos interjere

Preppy stilius – gerai apgalvotas iki menkiausios detalės, o elegantiška audinių įvairovė nejučia susiejama su estetika. Pledo ar languoto vilnonės skaros raštas – tai preppy stiliaus vizitinė kortelė. Neapsiriksite pasirinkdami dryžius, ar languotą audinį (aut. pastaba: langelių kampai su įpjovomis, kuris atrodo tarsi iltiniai dantys; šis audinys dažnai naudojamas kostiumams siūti), languotą medvilninį audinį (dažniausiai tai būna baltos ir drąsios, ryškios (pvz. raudonos) spalvų derinys (neretai galima pamatyti tokio audinio virtuvės užuolaidėles) ar eglutės rašto audinį.

Pagrindinis dalykas, į ką turite atkreipti dėmesį derinant skirtingus audinius – spalvų paletė ir mastelis – per dideli raštai audinyje užgoš vienas kitą, kai tuo tarpu per maži tiesiog prapuls. Spalvos nebūtinai turi derėti, tačiau turėtų bent jau priklausyti tai pačiai spalvų šeimai. Stenkitės atsverti raštuotą dalį su faktūriniais elementais, siekiant pagerinti vizualinį ryškumą. Stiliaus spalvos yra stiprios ir klasikinės. Legendinė spalvų paletė – tai rožinė ir žalia. Tačiau puikiai tiks, jei pasirinksite jūrinę ir raudoną, pušies žalumo, pakantesnę auksinę, odos atspalvių rudą toną.

Preppy stiliuje dominuoja tradicinio ir laiko patikrinto profilio baldai. Puikus šio stiliaus baldo pavyzdys - Chesterfield stiliaus baldai (odinė sofa ar fotelis) - apmušti sagutėmis priveržta oda (pavadinti pagal Česterfildo grafą). Taip pat dominuoja įmantrūs rytietiško stiliaus kilimai, kurie puošia grindis.

O kaip gi preppy stilius be monogramų! Gražiai suderinti vardo ir pavardės inicialai naudojami visur: nuo lovos užvalkalų ir vonios rankšluosčių iki taurių. Monograma asocijuojasi su garbe ir šeimos paveldu. Monograma galite papuošti kėdės atlošą.

Laivyba eina koja kojon su klasikiniu preppy gyvenimo būdu, todėl jūriniai akcentai yra labai svarbūs.

Neapsiriksite pasirinkdami tokius akcentus, kaip jūriniai dryžiai, žemėlapiai ar grafika, tačiau nepersistenkite, kad tai netaptų neskoninga.

Neapsiriksite pasirinkdami tokius akcentus, kaip jūriniai dryžiai, žemėlapiai ar grafika, tačiau nepersistenkite, kad tai netaptų neskoninga.

Atkreipiame dėmesį, kad preppy stilius neturi nieko bendro su kiču. Naudokite paprastus grafinius akcentus – pvz., puikiai tiks ant sienos pakabintos įrėmintos jūrinės vėliavos, arba tiesiog koncentruokitės į paprastesnius elementus – subtiliai padėtas virvės mazgas ar burlaivio modelis. Baldams, langų rėmams ar šviestuvų gaubtams papuošti naudojami karpiniai / lankstiniai iš kaspino juostos. Svarbiausia, kad tai būtų skoninga. Preppy stiliaus interjere puikiai tiks vintažiniai akcentai, dar geriau, jei jie bus susieti su sportu, pvz., sena teniso raketė ar beisbolo kamuoliukas. Svarbiausia, kad tai nebūtų senienų kratinys vienoje erdvėje. Mėlynai baltos Kinijos porcelianiniai indai (lėkštės, ąsočiai) – tai preppy stiliaus ramstis. Preppy stiliaus dekoras yra snobizmo atsvara – t. y. optimistinė mąstysena, kuri spinduliuoja pasitikėjimu.