Salone del Mobile 2017: pagrindinės tendencijos

343,602 lankytojai. 6 dienos. 165 šalys.

Balandžio 4-9 d. Milane vyko vienas svarbiausių ir didžiausių baldų ir interjero dizaino renginių – Salone del Mobile 2017. Paroda skirta ne tik prisistatyti garsiausiems baldų ir interjero gamintojams - čia garsiausi gamintojai padiktuoja ateinančių metų tendencijas interjero dizaino pasaulyje. Šiais metais labai ryškių tendencijų neišvydome, tai labiau priminė išlaikytą ir subrendusį dizainą, kuris krypsta į saugios klasikos pusę. Baldai ir interjeriniai sprendimai, mūsų manymu, labiau atspindėjo jausmą, kuomet bandoma šiek tiek sustoti ir atsikvėpti nuo itin greito gyvenimo tempo, technologijų amžiaus ir labiau koncentruotis į kokybę su keliomis ekstra detalėmis.

Prabangus minimalizmas

Tendenciją galima apibūdinti “back to basics”. Naudojama keletas pagrindinių baldų, kurie neturi būti išskirtiniai, o toliau žaidžiama detalėmis ir aksesuarais. Vyrauja iš mados neišeinančios formos ir itin kokybiškos medžiagos. 

Praeitis - naujoji dabartis

Formos, tekstūros, raštai, kurie buvo naudojami mūsų senelių ar tėvų laikais, grįžta su trenksmu ir yra kuo puikiausiai įsileidžiami į modernų interjerą.

XXXL

Šį sezoną neprašausite rinkdamiesi kuo didesnes modulines sofas/ kampus - tokiu būdu namams suteikiama jaukumo, saugumo jausmą.

Pilka, beige ir įmantrūs audiniai

Visa pilkos spalvos paletę, biežinė ir terra-cotta - tai spalvos, kurios vyrauja šių metų parodoje. Tačiau jos yra "paskaninamos" įmantriais audiniais, tekstūromis. Vyrauja pledinis audinys, tvidas, austi raštai. Šios tekstūros gali būti naudojamos baldų apmušalams, pagalvėms, kilimams ar net sienų dekorui.

Medžiagiškumas

Itin didelis dėmesys skirtas medžiagiškumui - vyrauja karalius marmuras, tačiau šį kartą rusvų tonų, taip pat lavos imitacijos paviršiai, žaliai mėlynas granitas ar gintarinis oniksas. Na, ir, žinoma, varis.

Jos didenybė - modernioji klasika

Gamta

Gamta yra geriausias dizaineris. Paroda buvo gausi augalų motyvų: nuo palmių lapų iki žydinčių augalų. Tiek spalvine gama, tiek formomis.

Apšvietimas

Šį kartą pagrindine parodos vinimi buvo apšvietimas, kuriam skirtas vienas didžiausių paviljonų. Pagrindinėmis tendencijos galęčiau išskirti:

_MG_6503__1_.jpg

PERŠVIEČIAMUMAS

MEMFIO JUDĖJIMAS

abstraktūs modeliai, geometriniai motyvai, ryškių spalvų kontrastingi deriniai - 80-ieji ir vėl sugrįžtą.

METALO AKCENTAI (VARIS/ PLIENAS)

MARMURAS

Niekad neišeinantis iš mados. Šį kartą akcentuojama kuo labiau "gyslotas" marmuras, taip suteikiant jam dramatiškumo.

Lauko baldai

Riba tarp namų ir lauko baldų šiandien beveik nematoma. Garsiausi pasaulio baldų gamintojai bei dizaineriai jau ne pirmus metus iš eilės siūlo stilingus ir funkcionalius lauko baldus, kurie tarsi būtų namų interjero dalis, persikėlusi į kiemą. Parodoje netrūko inspiracijų šia tema. Skatiname atsisakyti nusistovėjusių stereotipų, kad mūsų klimatas nėra tam pritaikytas ir drąsiai rinktis kiemo puošmenas. Juolab, kad kokybiški baldai yra pritaikyti atlaikyti nuo -25 iki +40 laipsnių temperatūrų skirtumus! 

Mažųjų karalystė

Iki kitų metų!