Skandinaviškas subtilumas

koliazas

Vis labiau populiarėjantis vieno aukšto namas pasibeldė ir į mano duris! Pamačiusi, jog tai skandinaviško tipo, medinis namas, su į išorę atsidarančiais langais, pagalvojau, jog šio gražuolio projektavimas taps tikru iššūkiu man, puošnius ir blizgius elementus mėgstančiam žmogui :) Tačiau pabendravus su užsakovais, jauna šeima, širdis nurimo; supratau, jog bendrą kalbą rasime ir namo stilistiką vadinsime skandinavišku modernu.

Pradėjus projektą, 100 kv. name, su užsakovais nutarėme perprojektuoti visas vidines sienas, tad didžiausią dėmesį sutelkėme į svetainės, virtuvės ir valgomojo zonas.

Skandinaviško interjero baldų planas
Skandinaviško interjero baldų planas
Judėjimo schema
Judėjimo schema

Pagrindinė užduotis buvo suprojektuoti namo pietinę dalį taip, jog bendro naudojimo patalpos liktų sujungtos, bet tuo pačiu ir "pridengtos". Svarbus aspektas tapo funkcionalus judėjimo srautas, tad sukūriau namų gyventojo judėjimo scenarijų.

Užėjus į pagrindinę erdvę sukame kairėn: patenkame į virtuvės zoną su langu į vidinį kiemą, šalia virtuvės sandėliukas. Virtuvė erdvi, padalinta per dvi sienas, nes namų šeimininkė gamina itin skaniai :) Prie vitrininių langų išdėsčiau valgomojo zoną, ji turi tiesioginį ryšį su svetaine. Na, o patekus į svetainę, turime nuostabų židinį.

Židinys - namų traukos centras, prie kurio renkasi visa šeima bendrauti, čia vyksta intensyvus veiksmas, tad šiame projekte židinio siena tapo pagrindiniu akcentu bei funkciniu elementu, padėjusiu tinkamai suskirstyti svetainės, valgomojo ir virtuvės zonas.

Nuotraukose pateikiu projektavimo eigą, nuo tuščios erdvės zonavimo, židinio sienos formavimo, iki sienos dekoravimo akmens plytelėmis. Šalia židinio įrengėme vertikalią dekoro juostą, kurioje bus laikomos malkos. Integruotas apšvietimas bus jaukus vakaro akcentas. Iš koridoriaus pusės  malkoms skirta niša bus uždaryta stiklo sienele.

Pradėjus namo stilistikos paieškas, su užsakovais radome Jiems patinkantį akcentą - indigo mėlyną toną, kuris namuose kuria modernios skandinavikos jausmą. Šis tonas naudojamas baldų gobelenuose, tapetuose, audiniuose. Namo spalvinė gama itin švelni ir pastelinė, naudojami tik natūralūs, žemės tonai stilistikai pagrįsti.

Interjero koliažas
Interjero koliažas

Virtuvės zonos erdvumas - namo privalumas. Funkcionalumas ir estetika kuriant virtuvinius baldus tapo pagrindiniu uždaviniu. Šeimininkės darbastalį projektavau šviesiausioje zonoje prie lango, kur patenka saulės spinduliai. Šaldytuvo ir integruotos orkaitės bloką iškėliau prie židinio sienos, taip paskirstydama virtuvę palei dvi sienas, erdvė tapo vizualiai ir optiškai paskirstyta.

Namo stilistika padiktavo pasirinktą baltą spalvą spintelių fasadams, na, o medinis stalviršis tapo neatsiejama šios virtuvės dalimi. Žaismingumui sukurti šaldytuvo bloko spintoms pasirinkti pilki tonai, jie tampa lyg patalpos akcentais ar dekoro dalimi.

Vonios kambariai du: svečių/vaikų ir privati - tėvų. Suprojektuotoje vonioje ir duše visa santechnika potinkinė - taip išlaikyta estetika ir modernas. Akmens masės plytelės pasirinktos taip pat itin ramių, žemės tonų. Apšvietimas vonioje - matinės, šviečiančios įtempiamos lubos.

Namų šeimininkai ištarė auksinę frazę "JAUČIAMĖS LYG NAMUOSE!", kuri įprasmina mano darbą.

Nors interjeras dar nėra baigtas, trūksta baldų, šviestuvų ir aksesuarų, bet jaukumas ir funkcionalumas jau puikiai juntamas.

Namo sienos dažomos, kai kur naudojami akcentais tampantys tapetų fragmentai su indigo spalvos motyvais. Grindims pasirinkome netradicinę medžiagą: įrengtas grindinis šildymas leido būti drąsiems ir naudoti akmens masės plyteles visose gyvenamosiose erdvėse. Jaukumui suteikti parinkau medžio imitacijos plyteles - jos tapo ne tik stilingu elementu, bet taip pat itin praktiškai eksploatuojasi, nereikalauja priežiūros.

Skandinaviška virtuvė
Skandinaviška virtuvė
Vaida Žemaitytė Interjero dizainerė
Vaida Žemaitytė Interjero dizainerė

Greitu metu laukiame užbaigto projekto fotografijų!